*****************************************************************************

"Майстерня пряників"

19 грудня – День святого Миколая. Це найбажаніший день у році для дітлахів. Це улюблене та очікуване багатьма дітлахами свято покровителя дітей і мандрівників. Воно пройняте особливою атмосферою приготування та отримання подарунків. Напередодні свята учні 4-Б класу  писали до нього листи зі своїми побажаннями. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик.

        Ранкова зустріч пройшла з четвертокласниками у вигляді  літературно-музичної композиції «Святий та добрий Миколай, до нас у школу завітай».

     А після уроків  батьківський комітет допоміг провести  майстер – клас по оздобленню смачних  миколаївських  пряничків. Діти з великим натхненням, творчістю, креативністю прикрашали свої ялиночки та рукавички за допомогою кондитерських мішечків. Кожен виріб був по-своєму неповторним, бо діти вкладали в нього всю свою душу і тепло. А потім дітей пригостили пряниками, які спекла матуся учня Панченка Ярослава. Це також своєрідний шедевр, бо мама має золоті ручки.

      А наостанок дітей чекала незвичайна новорічна ялинка, яку вони прикрасили різнокольоровими кульками зі своїми мріями та побажаннями в Новому 2019році.

 

І головна  мрія –  мирне небо над головою!!!!!!!!

    Фото...

*****************************************             

«Мова - втілення думки. Що

                                                      багатша думка,то багатша мова.

                                                      Любімо її,вивчаймо її,розвиваймо її.

                                                      Борімося за красу мови, за  правильність мови,

                                                    за приступність мови, за багатство мови…»

 

М.Рильський

      9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора-Літописця, відзначає День української писемності та мови. Це одне з тих свят, коли кожен має нагоду відчути себе частинкою свого народу з його героїчною історією, багатою культурою і прекрасною, Богом дарованою, мовою.

      Учні 4-Б також прийняли активну участь у проведенні такого свята. Діти відзначили День писемності в українських вишитих сорочках.Вони старанно підготувалися до нього: підібрали вислови про мову, а також прислів`я та приказки,  оформили стіннівки, мовні ребуси та шаради. Було проведено конкурс читання віршів «Солов’їна рідна мова».

       Класовод Соіна Л.М. провела мовознавчий турнір «Наша мова – диво калинове», під час якого діти змагалися в цікавих конкурсах: «Лексична хвилинка», «Фразеологічні розсипи», «Синонімічне різнобарв’я”, «Проби пера». Потім охоче приєдналися до написання Всеукраїнського тільки свого диктанту національної єдності «Рідна мова».

     Усі проведені заходи сприяли розвитку словникового запасу учнів, поваги й інтересу до мови та писемності в Україні, виховували бережливе ставлення до традицій народу, його історії, культури.

 

 

*****************************************************************************

Ура!!!! У нас- канікули!

       Прийшла золота осінь, яка на своїх крилах принесла красу , чарівність, тумани, дощі, а для школярів – веселі канікули. Вони дають змогу перепочити від навчання, поспілкуватися з близькими,  присвятити час улюбленим заняттям. Можна робити, що хочеш, не потрібно рано вставати, і не потрібно робити домашні завдання. Можна подорожувати, займатися різними видами спорту або цікавими справами.

      Згідно робочого навчального плану і  запланованих екскурсій на 2018-2019н.р. 30 жовтня 2018 року класний керівник 4-Б класу Соіна Лідія Михайлівна та батьківський комітет організували дуже цікаву та пізнавальну екскурсію до нашого Сумського молокозаводу. З веселою посмішкою та гарним настроєм на подвірї  нас  зустріла і привітала директор Бєлік Людмила Вікторівна , яка розповіла, що Філія «Сумський молочний завод» ДП «Аромат» є одним з найбільш відомих у місті Суми підприємством харчової промисловості. Воно займається виробництвом цільномолочної продукції під торговою маркою „Добряна”, а саме  переробкою молока, виробництвом  сиру та різноманітної  молочної продукції. Виробничі потужності підприємства дозволяють переробляти до 200 т  молочної сировини, виробляти близько 100 т цільномолочної продукції за добу.
       Продукція підприємства користується великим попитом на національному ринку України і є неодноразовим переможцем конкурсу «100 кращих товарів України».

     Діти з великою зацікавленістю слухали  технологів, директора, стали свідками і побачили справжню лінію виробництва глазурованих сирків«Добряна», а також лінію розливу молока, кефіру та йогуртів, як  виготовляють сир м'який «Моцарелла», закваску з чорницею, а  також кисломолочний продукт «Біфілайф».

       А саме найсмачніше і найкраще  чекало попереду -  дегустація  продукції «Добряна»,виробництво якої діти побачили на власні очі.  І дійсно,  своє, сумське, рідне – екологічно-чисте і корисне…..

 

        Осінні канікули – чудова пора. Шкода, що вони швидко закінчуються, і діти знову  повертаються до школи. Але яскраві враження від добре проведеного часу будуть допомагати у нелегкій справі навчання.

      Наші фото...

 

**************************************************************************

3-Б клас- найкращий у світі,

Бо навчаються в нім діти,

Всі старанні і завзяті

На уроках і на святах.

                                  Світ просить любові і добра…

      3-Б клас – це дружна, весела команда добринчат- непосидючих, працелюбних, метких.

        За час мандрівки Країною знань ми навчилися дружити, допомагати один одному, співпереживати, а головне – крокуючи вперед,  долати всі труднощі разом, знаходити відповіді на багато незрозумілих нам питань.

Протягом  I семестру ми провели багато цікавих уроків, виховних заходів, годин спілкування.

        У II cеместрі в межах проекту «До рідної природи  з розумом і серцем»  в класі була створена екологічна світлиця «Сонечко», яка працює за тематичними напрямками : «Знай, люби, бережи», «Цілющі скарби рідного краю», «Екологія і здоров'я», «Літературний»,  «Чарівниця» , «Калиновий цвіт».Тут ми вивчаємо природу рідного краю, різноманітність рослинного та тваринного світу України та Сумщини . А в межах проекту «Допоможемо пернатим друзям»  повісили пташині  годівниці у шкільному саду, регулярно насипаючи до них крихти хліба, зерно, пшоно, насіння соняшника , гарбуза.

       Дуже цікаво, креативно і змістовно пройшов захист робіт проекту «Людина має творити добро»  з курсу «Я у світі». Учні готували свої презентації,  малюнки, писали реферати, твори,  підбирали прислів`я, приказки, розповідали про свої гарні вчинки та справи, декламували вірші про добро.

 

     Третьокласники зростають добрими і  щедрими, бо світ просить любові і добра


Екскурсія до Харкова


Ранкові зустрічі 


Наші досягнення Вітаємо Громак Єлизавету, ученицю3-Б класу КУ Сумський НВК№41, учасницю ІІІ (обласного) етапу      ХVІII Міжнародного конкурсу

     з української мови імені Петра Яцика!

 

Велична, щедра і прекрасна мова.
Прозора й чиста, як гірська вода,
Це України мова барвінкова,
Така багата й вічно молода.

 

     16 грудня  2017року на базі КУ Сумської загальноосвітньої школи I-III  ступенів №2 ім. Д.Косаренка відбувся ІІI (обласний) етап Міжнародного конкурсу    з української мови імені Петра Яцика. Тут зібралися  9 найрозумніших, найздібніших, найталановитіших, найпрацьовитіших учнів 3-11  класів загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів   м.Сум, переможців ІI міського  етапу. І серед них була наша Громак Єлизавета, учениця 3-Б класу КУ Сумський НВК №41 «Райдуга». Перед виконанням конкурсних завдань відбулось урочисте привітання учасників конкурсу. Щирим словом про рідну мову привітали  знавців української мови методисти СІМЦ  ЗакоркоН.П . та СамохінаС.Ю.

       Вітаємо Лізоньку з її  перемогою в ІІI (обласному) етапі Міжнародного конкурсу    з української мови імені Петра Яцика.  Наша Громак Єлизавета-найкраща і найталановитіша!!!!!!

А тепер готуємося до самого найвідповідальнішого 4  республіканського етапу  ХVІII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який відбудеться 17 лютого2018року.

           Бажаємо здоров'я та нових успіхів! Батькам висловлюю велику подяку за підтримку, допомогу та виховання і навчання їхньої доньки!!!!

Хай збудуться всі її мрії та побажання!

 

                                                        Класний керівник: Соіна Л.М.

Презентація своїх проектів